Fundacja im. Ojca Werenfrieda i Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z nigeryjskim biskupem Egbebo z diecezji Bomadi chcą wybudować murowaną szkołę w buszu dla plemienia Oduophori w wiosce Uduophurie w Nigerii. Większość członków tego plemienia to analfabeci, porozumiewający się tylko w języku plemiennym, nie znający języka angielskiego - języka urzędowego w Nigerii.

Bieda i ubóstwo rodzin, jak i ilość sierot w tym plemieniu są zatrważające, rodziców dzieci nie stać na posłanie dzieci do szkoły. Dlatego Biskup wraz misjonarzami pracującymi w wioskach zamieszkałych przez Oduophori, 1 stycznia 2012 r. otworzyli bezpłatną szkołę podstawową oraz zerówkę dla 180 dzieci gdzie zdobywają wiedzę i przede wszystkim uczą się języka angielskiego.